Tom Pain – Hiçbir Şey

Tom Pain – Hiçbir Şey


Yayınlarım

Anlattıklarından öte anlatamadıkları ile öne çıkan bir oyun ”Thom Pain Hiçbir Şey’’


Modern yaşamla yüzleşen bir adamın anlamaya ve tanımlamaya çabalayan kırık dökük hikayesi. Bir türlü kurguyu oluşturamayan ve bu çabasına da seyirciyi ”Bu sizi korkutuyor mu, modern hayat, modern zihin, modern bir zihinle yüz yüze olmak. Korkutmalı…” diyerek ortak etme iddiası taşıyor.
Belki bir yerlerde bir çelişki vardı ve hepimiz kaybettik. Ya da hepimiz kazandık ve bu bizim kazanmış halimiz…
Tanımları reddeden bir olma çabası…


Post dramatik yapıya sahip olan oyun kısaca; ‘trajik ve var oluşcu bir stand-up’ olarak adlandırılabilir. 1 saat süren oyunda dekor olarak sadece bir sandalye kullanılır. Korku, mutluluk, hayat, doğa, aşk, zaman, çocukluk, yalnızlık, ölüm gibi kavramların etrafında gezinen oyun, oyuncunun kendi yalnız çaresizliğine doğru yol alır. “Belki bir yerlerde bir çekiliş vardı ve hepimiz kaybettik…ya da kazandık ve bu bizim kazanmış halimiz”. Son olarak, devam etmeli,,,bir şekilde bu hayat ‘içine fırlatıldığımız’ muhteşem bir hediye.


Thom Pain / Hiçbir Şey, bir hikâye anlatmak için seyirci karşısına çıkmıştır. Ancak karışık kafası ve seyirciyle yüzleşirken sürekli dağılan dikkatiyle ne hikâyesini bitirebilir ne de derdini anlatabilir. Ya da tam aksine bunu bütünüyle başarır.


Size bir hikâye anlatacağım…belki… Hazırsanız başlıyoruz.

Süre: 60 Dakika- Tek Perde
Yazan: Will Eno
Çeviren: Uğur Çağlayan
Yöneten- Oynayan: Bora Karakul
Ses – Işık: Yağız Coşkun
Sahne Fotoğrafları: Stage Collective
Video: Yiğit Küçükkibar

Bora Karakul Kimdir?
Bora Karakul rol aldığı sinema, dizi ve tiyatro oyunları ile adından söz ettiren başarılı isimler arasında yer almaktadır.
Başarılı oyuncu Bora Karakul 1978 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Ankara’da tamamlamış ardından Ankara Üniversitesi DTCF oyunculuk dalında eğitim görmüştür. Ankara Devlet Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk hayatına adım atmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Emret Komutanım isimli dizide Kartopu Şakir karakteri ile 2005 yılında gerçekleştirmiştir. Özellikle ekran severler tarafından Sungurlar dizisinde Doktor karakteri ile tanınan oyuncu daha bir çok dizi ve projede rol almıştır.

 

Teaser