Kısa Film Senaryo Yarışması

Perde Sanat Kısa Film  Senaryo Yarışması .

Fikirleriniz sanata dönüşsün!

 

Kısa filmleriyle uluslararası alanda saygın ödüller kazanan topluluğumuz yeni hikayelerini arıyor. Perde Sanat; farklı bir fikir ortaya koymak isteyen, yaratıcılığına güvenen senaristleri kısa film yarışmasına davet ediyor.

 

JÜRİLERİMİZ:

Başkanlığını Gürsel Ateş’in yapacağı jüride; Helezon Değişken, Zamangâh kısa filmlerinin yönetmeni ve Ankara Kısa Film Topluluğu’nun (KISAFT) kurucusu Cihan Abdal; TRT 1’de dramaturg olarak çalışan, şair ve öykücü Zeynep Tuğçe Karadağ; Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmış, Marmaris ve Afsad film festivallerinde ön jürilik yapan Serdar Gürcan yer alıyor.

ÖDÜL:

Birinci seçilen senaryo, Ekmek Teknesi ve Kurtlar Vadisi dizileriyle tanınan ünlü yönetmen Gürsel Ateş’in objektifinde filme dönüşecek ve eser sahibi, ulaşım ve konaklama ücretleri tarafımızca karşılanarak çekimlerde yer alacaktır. Filmin festivallerde para ödülü kazanması halinde ücretin %20’si senariste ödenecektir

 

BAŞVURULAR:

Yarışma detayları ve başvuru koşulları için www.perdesanat.com.tr sitemizi ziyaret edebilirler.

 

FİNALE KALAN FİLMLER


300’den fazla başvuru arasından, seçici kurulumuzun gruplandırma değerlendirmeleri sonucu, aşağıda belirtilen senaryoların finalist olarak seçildiğini duyurmak istiyoruz:

“Domuzların ardından” – Senarist: Ramazan Arslan
“Yatır” – Senarist: Dinçer BATIRBEK
“52” – Senarist: Fulden Nartur

Bu üç finalist senaryo, jürimizin dikkatini çeken özgün konular, güçlü karakter geliştirme ve akılcı bir şekilde kalıcı anlatım tarzını yansıtmaktadır. Sizlerin başarıları, sinema dünyasının geleceği adına da umut verici bir adımdır.

Bu noktada, tüm finalist senaristleri bir kez daha tebrik etmek istiyoruz. Şimdi sıra, 22 Temmuz 2023 Cumartesi günü Milliyet Sanat dergisi sitesinden ve Perde Sanat websitesi ile sosyal medya hesaplarımızdan kazananın açıklanacağı bölümde!

Son olarak, yarışmamıza katıldığınız için siz değerli senaristlere teşekkür etmek istiyoruz. Sizlerin katkıları, Türk sinemasının geleceğine dair oldukça olumlu paylaşımlar olup, bizlere de umut vermektedir.

Birlikte başarılı nice yolculuklar yapmak dileğiyle!

 

 KAZANAN FİLM BELLİ OLDU!

Seçici kurul; Dinçer Batırbek tarafından kaleme alınan ‘’YATIR’’ isimli senaryoyu Perde Sanat Kısa Film Senaryo Yarışması’nın kazananı olarak belirlendi.